Nasze galerie
Zapraszamy do oglądania fotoreportaży

Rocznica urodzin św. Jana Pawła II
- honorowego obywatela gminy Zblewo -
-23.05.2015 -


W sobotni wieczór, uroczystą Mszą św. o 18.00 rozpoczęło się świętowanie rocznicy urodzin św. Jana Pawła II - honorowego obywatela gminy Zblewo. Liturgii towarzyszył zespół Na cały głos z Pelplina. Barwna procesja z darami przypomniała nam niektóre kraje i kontynenty, do których papież pielgrzymował w czasie swojego pontyfikatu.
Po Mszy św. na Skwerze Jana Pawła II śpiewaliśmy wspólnie pieśni maryjne oraz zjedliśmy kawałek urodzinowego tortu.

Św. Jan Paweł II to Papież z którym każdy z nas miał niemal osobistą relację. Pamiętamy jego spojrzenia, jego gesty, ostatnio powolny już krok - ale krok jakże wyrazisty w określonym kierunku. Pamiętamy tak dużo ciepła tego papieża, tak dużo miłości i dobroci.

Odszedł, ale nie pozostawił nas samych. Ofiarował nam największy dar, jaki może ofiarować Ojciec - dar swojego życia, swojego słowa! Ojciec Święty Jan Paweł II w Tryptyku Rzymskim napisał: A przecież nie cały umieram! To, co we mnie niezniszczalne trwa!

Jan Paweł II kochał Boga i kochał człowieka. Niezależnie od wieku, koloru skóry czy wyznania. Wierzącego i niewierzącego. Każdego z nas!

Dzisiaj, świętując urodziny naszego kochanego Ojca Świętego Jana Pawła II dajemy świadectwo swojej pamięci i miłości. Pragniemy wcielając w życie to, czego nas nauczał i do czego nas wzywał. Jego słowa i teksty niech będą dla nas drogowskazami w codziennym życiu zmierzającym do Domu Ojca.