Michał Archanioł Ruchy i stowarzyszenia Ogłoszenia Intencje Kontakt logo1

O nas Historia Parafia św. Michała Archanioła Shape140 Shape143 Shape144 Shape145 Shape153
advent knot1

SCHOLA PARAFIALNA
                                    "SURSUM CORDA"

Schola ta śpiewa od ponad 15 lat. Jej założycielką była pani Irena Szarmach. Po jej śmierci prowadzenie scholi przejęła Blandyna Czaja. Obecnie w zespole śpiewa ok. 30 dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Liczba śpiewaków stale się zmienia, gdyż jedne dzieci odchodzą a inne wstępują w szeregi scholi. Swoim śpiewem dzieci urozmaicają liturgię niektórych niedzielnych Mszy św. oraz Mszy św. w drugie święto Wielkanocy i Bożego Narodzenia, a także w inne święta i uroczystości kościelne. Od kilku lat stałym punktem w kalendarzu imprez jest organizowany w pierwszą niedzielę po Nowym Roku, Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu tejże scholi. W roku 2006 został on połączony z inscenizacją bożonarodzeniowych Jasełek. Zespół ten godnie reprezentuje naszą parafię na corocznym Dekanalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Działalność artystyczna scholi nie ogranicza się wyłącznie do murów naszej świątyni. W razie potrzeby zespół obsługuje również imprezy szkolne, a nawet gminne. Chlubimy się z faktu, iż koncertowaliśmy przed J.E. ks. prof. dr hab. Janem Bernardem Szlagą z okazji dziesięciolecia biskupstwa pelplińskiego. Z naszych szeregów dwoje śpiewaków zasila już mieszany chór parafialny p.w. św. Cecyli.
W minionym roku zaśpiewaliśmy na zaślubinach jednej z byłych scholistek.

W swoim repertuarze schola posiada: pieśni kościelne na każdy okres liturgiczny oraz pieśni patriotyczne i piosenki przygodowe. Nieustannie pracujemy nad podnoszeniem poziomu artystycznego naszych występów, ale i także nad swoim wizerunkiem.

Przez cały czas chętnie przyjmujemy nowych, uzdolnionych, małych śpiewaków.

Szczęść Boże!
opiekun scholi