Michał Archanioł Ruchy i stowarzyszenia Ogłoszenia Intencje Kontakt logo1

O nas Historia Parafia św. Michała Archanioła Shape140 Shape143 Shape144 Shape145 Shape153
s1s
ZAPRASZAMY NA PARAFIALNĄ PIELGRZYMKĘ DO CZECH

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW:

Kościół parafialny:
- dni powszednie godz.: 7.00, 17.00
- niedziele i święta godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 17.00
- święta "zniesione" godz.: 7.00, 10.00, 18.00

Biblioteka Parafialna im. ks. H. Trętowskiego
czynna: środa godz. 16.00 - 17.00
sobota godz. 11.00 - 12.00
(w okresie wakacyjnym nieczynna)

XXXIII niedziela zwykła - 17.11.2019 AD

Shape104

.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone podczas tej Mszy św. ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

Zaraz po tej Mszy św. będziemy mieli okazję złożyć ofiarne złotówki na wsparcie rodziny poszkodowanej w wyniku pożaru w Osowie Leśnym. Bądźmy solidarni!

Wspólna modlitwa różańcowa codziennie rano o  6.30. Zapraszamy!

Wspólny wyjazd do kina na amerykański film Nieplanowane we wtorek o 18.30 sprzed kościoła.

W środę na nowennie do MB Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w intencji naszego chóru parafialnego oraz  ich rodzin chórzystów, także w intencji scholii dziecięcej.

W piątek  – 22 listopada – liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, Patronki śpiewu i  muzyki kościelnej, również naszego chóru parafialnego. Stąd w piątek Mszę św. o 17.00 celebrować będziemy w intencji  naszego chóru parafialnego, dziecięcej  grupy śpiewaczej, ich dyrygentów oraz byłych chórzystów. Zapraszamy!

Okazja do spowiedzi w dni powszednie 20 minut przed ranną i popołudniową Mszą św.

W przyszłą niedzielę świętować będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Jest oczekiwanie, by tapicerką ocieplić ławki w naszym kościele parafialnym.
Za oczekiwaniem powinien teraz  popłynąć strumień ofiar. Koszt planowanej inwestycji to prawie 15.000,00 złotych. Zatem taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na ocieplenie ławek. Ufam, że hojność sprawi, że tapicerką ławek ucieszymy się już na tegoroczne Boże Narodzenie / na wymianę poszycia dachu bytońskiej kaplicy.

Również w przyszłą niedzielę przed kościołami kolejna zbiórka do puszek na nową chorągiew procesyjną dedykowaną św. Michałowi Archaniołowi.

Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu przed I niedzielą ADWENTU przypada w tym roku 29 listopada i 30 listopada. Adorację rozpoczniemy w piątek po wieczornej Mszy św. i trwać będzie całą noc i w sobotę do wieczornej Mszy św. Już dzisiaj zapraszamy przed oblicze Jezusa Eucharystycznego!

CHRZTY w grudniu będą jak zawsze w pierwszą niedzielę  i  w  uroczystość Świętej Rodziny, tj. w niedzielę 29 grudnia.

Nowy numer Pielgrzyma zechcą prenumeratorzy odbierać po Mszy św. w zakrystii. Zapraszamy do stoiska z prasą katolicką przy ołtarzu św. Antoniego. Tam prosimy nabywać również Pielgrzyma, W rodzinie, Małego Pielgrzyma  dla  dzieci a w środku kościoła Parafianina oraz kalendarz ścienny na Nowy Rok. Cena kalendarza – 4,00 złote.
Zapraszamy do lektury szczególnie miłośników muzyki i śpiewu kościelnego.