Michał Archanioł Ruchy i stowarzyszenia Ogłoszenia Intencje Kontakt logo1

O nas Historia Parafia św. Michała Archanioła Shape140 Shape143 Shape144 Shape145 Shape153

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW:

Kościół parafialny:
- dni powszednie godz.: 7.00, 18.00
- niedziele i święta godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 17.00
- święta "zniesione" godz.: 7.00, 10.00, 17.00

Biblioteka Parafialna im. ks. H. Trętowskiego
czynna: środa godz. 16.00 - 17.00
sobota godz. 11.00 - 12.00
(w okresie wakacyjnym nieczynna)

XX niedziela zwykła - 19.08.2018 AD

Shape104

Serdeczne Bóg zapłać za złożone podczas tej Mszy św. ofiary na pokrycie wysokich kosztów wywozu śmieci cmentarnych.

Podziękowanie ks. Piotrowi dzisiaj na Mszy św. o 17.00.

Msze św. w tym tygodniu celebrowane będą:
- tylko rano - w czwartek
- tylko o 18.00 – we wtorek
- a rano i wieczorem - w poniedziałek, środę, piątek i w sobotę

W poniedziałek św. Bernarda, patrona Pelplina, stolicy naszej diecezji. Stąd w poniedziałek Msza św. i rano i o 18.00.

Okazja do spowiedzi w dni  powszednie 20 minut przed Mszą św.

W środę  na nowennie do MB Nieustającej Pomocy modlić się będziemy za rodziny, które gościły pieszych pielgrzymów.

Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na nowe ławki  w naszym kościele parafialnym, w trzecim sektorze. Odpust parafialny już niebawem … / remont dachu bytońskiej kaplicy.

W przyszłą niedzielę przed kościołami zbiórka do puszek na nagrobek ks. prob. Franciszka Wróblewskiego.

W przyszłą niedzielę – 26 sierpnia - uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

Zapraszamy do stoiska z prasą katolicką przy ołtarzu św. Antoniego. Tam prosimy nabywać Cuda i łaski, Małego Pielgrzyma dla dzieci, Naszą arkę oraz inne tytuły katolickie.

Serdeczne  Bóg zapłać rodzinie Szynkowskich za przygotowanie dorodnego snopa zbóż, kwiatów i ziół na uroczystość Wniebowzięcia NMP.

Jasnogórskie dziękczynienie za tegoroczne plony  2 i 3 września (sobota / niedziela).
Więcej szczegółów na plakacie umieszczonym w gablocie głównej kruchty kościoła.