Michał Archanioł Ruchy i stowarzyszenia Ogłoszenia Intencje Kontakt logo1

O nas Historia Parafia św. Michała Archanioła Shape140 Shape143 Shape144 Shape145 Shape153

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW:

Kościół parafialny:
- dni powszednie godz.: 7.00, 18.00
- niedziele i święta godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 17.00
- święta "zniesione" godz.: 7.00, 10.00, 17.00

Biblioteka Parafialna im. ks. H. Trętowskiego
czynna: środa godz. 16.00 - 17.00
sobota godz. 11.00 - 12.00
(w okresie wakacyjnym nieczynna)

XII niedziela zwykła - 24.06.2018 AD
- uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela -

Shape104

Serdeczne Bóg zapłać za złożone podczas tej Mszy św. ofiary na pokrycie kosztów wywozu śmieci cmentarnych.

Zapraszamy na XIV Koncert Pieśni Kościelnej organizowany przez nasz chór parafialny.
Koncert dzisiaj w naszym kościele parafialnym. Rozpoczęcie koncertu o 14.00 nabożeństwem czerwcowym. Stąd dzisiaj nie będzie nabożeństwa o 16.30. Po koncercie zostanie odsłonięty i poświęcony obelisk dedykowany zmarłym dyrygentom i chórzystom z ok. 105. rocznicy działalności Chóru Parafialnego pw. św. Cecylii. Zapraszamy!

Zapraszamy na ostanie nabożeństwa czerwcowe. Nabożeństwa w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej.

W środę na nowennie do MB Nieustającej Pomocy modlić się będziemy o pokój dla świata.

W piątek – 29 czerwca – uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.
Msze św. w czwartkową uroczystość:
- w kościele parafialnym - o 7.00, 10.00, 18.00
- w bytońskiej kaplicy - o 16.30
Taca uroczystości Apostołów Piotra i Pawła  przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej.
W piątkową uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w przyszłą niedzielę na sumie przyjmą chrzest, w sobotę o 19.30 w kościele.

REKOLEKCJE dla nauczycieli, wychowawców, katechetów, pedagogów wszystkich typów szkół odbędą się w gmachu Collegium Marianum w Pelplinie w dniach 27–29 czerwca.
Zgłoszenia przyjmuje sekretariat Collegium Marianum.

Okazja do spowiedzi w dni powszednie 20 minut przed ranną  i popołudniową Mszą św.

Zapraszamy do stoiska z prasą katolicką przy ołtarzu św. Antoniego. Tam prosimy nabywać W rodzinie, Małego Pielgrzyma  dla  dzieci, Cuda i łaski  oraz inne  tytuły.

Piesi kaszubscy pielgrzymi przybędą do nas 30 lipca (poniedziałek) ok. godz. 12.00. Rodziny pragnące podjąć utrudzonych pielgrzymów niedzielnym obiadem zechcą tę gotowość zgłosić w Biurze Parafialnym. Również przed zamówieniem obiadu w restauracji prosimy to najpierw zgłosić w Biurze Parafialnym.

Zrodził się dobry pomysł, by zawiązała się róża różańcowa pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa, wtórnego patrona naszej parafii. Chętni do modlitwy różańcowej zechcą się zgłosić do ks. proboszcza lub w Biurze Parafialnym.

Serdeczne Bóg zapłać:
- nauczycielom za podzielenie się kwiatami z zakończenia roku szkolnego dla naszego kościoła