Michał Archanioł Ruchy i stowarzyszenia Ogłoszenia Intencje Kontakt logo1

O nas Historia Parafia św. Michała Archanioła Shape140 Shape143 Shape144 Shape145 Shape153 rozaniec
XVIIIDP
PROMIENIOWANIE OJCOSTWA

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW:

Kościół parafialny:
- dni powszednie godz.: 7.00, 18.00
- niedziele i święta godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 17.00
- święta "zniesione" godz.: 7.00, 10.00, 17.00

Biblioteka Parafialna im. ks. H. Trętowskiego
czynna: środa godz. 16.00 - 17.00
sobota godz. 11.00 - 12.00
(w okresie wakacyjnym nieczynna)

XXVIII niedziela zwykła - 14.10.2018 AD
- XVIII Dzień Papieski -

Shape104

Serdeczne Bóg zapłać za złożone podczas tej Mszy św. ofiary na pokrycie kosztu wywozu śmieci cmentarnych.

Młodzież przed kościołem kwestuje na Fundację Nowego Tysiąclecia. Włączmy się ofiarnie w budowanie żywego pomnika św. Jana Pawła II jakim jest wspieranie edukacji uzdolnionej młodzieży i dzieci wsi i małych miasteczek.

Zapraszamy dzisiaj do kościoła na wieczór papieski o godz. 20.00. Będziemy mieli okazję Powspominać Papieża Polaka, modlić się za ojców oraz uczcić relikwie św. Jana Pawła II, które wypożyczyliśmy na tę godzinę. Wieczór zakończymy apelem jasnogórskim.

Spotkanie zelatorów róż różańcowych dzisiaj o 16.30 w górnych salach domu parafialnego.

We  wtorek - w  40. rocz. wyboru Jana Pawła  II, ulicami Zblewa przejdzie procesja różańcowa. Procesja wyruszy po Mszy św. wieczornej i pójdziemy jak zawsze ul. Kościelną i Główną. Przy straży pożarnej skręcimy w kierunku  starej plebanii i kierować się będziemy w kierunku kościoła. Na trasie procesji  w oknach zapalmy świece i inne światła.
Na procesję zabierzmy również znicze, które po  nabożeństwie zostawimy przy pomniku Królowej Polski i św. Jana Pawła II.
We wtorek zatem nie będzie nabożeństw różańcowych o 16.30 i 17.30.

W środę na nowennie do MB Nieustającej Pomocy i na różańcu modlić się będziemy w intencji Służby Zdrowia z okazji św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia.

ZAPRASZAMY na wspólne nabożeństwa różańcowe.
- w kościele parafialnym:
      - dzisiaj - o 16.00
      - w dni powszednie - dzieci, od poniedziałku do piątku -  o 16.30 - z wyłączeniem wtorku
      - młodzież i dorośli - o 6.30 i 17.30 - z wyłączeniem  wtorku
- w bytońskiej kaplicy:
      - dzisiaj - o 11.00
      - w dni powszednie - o 18.00

Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna. Stąd taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na misje.

Cieszymy się eleganckim nagrobkiem ks. prob. Franciszka Wróblewskiego. W przyszłą niedzielę przed kościołami zbiórka do puszek na pokrycie kosztów nowego kapłańskiego nagrobka.

Okazja do spowiedzi w dni powszednie  20 minut przed ranną i wieczorną Mszą św.

Zapraszamy do stoiska z prasą katolicką przy ołtarzu św. Antoniego. Tam prosimy nabywać W rodzinie, Małego Pielgrzyma  dla   dzieci oraz inne tytuły katolickie.

REKOLEKCJE
dla rozpoczynających przygotowania do bierzmowania, czyli klas siódmych, odbędą się w Zblewie w dniach 30 listopada - 01 grudnia. Do naszych kandydatów dołączą kandydaci z Borzechowa, Kleszczewa, Pinczyna. Rekolekcje odbywać się będą w zblewskiej hali widowiskowo - sportowej i w kościele. Rekolekcje trwać będą w piątek od 17.30 do 19.30, a w sobotę od 9.00 do ok. 15.30.

W Biurze Parafialnym przyjmuje się wypominki za zmarłych jednorazowe i roczne oraz na wspólną Mszę św. która celebrowana będzie w Dzień Zaduszny o 10.00.

Parafia Borzechowo zaprasza na  uroczystość wprowadzenia relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystość w piątek o 17.00 w borzechowskim kościele parafialnym.