Michał Archanioł Ruchy i stowarzyszenia Ogłoszenia Intencje Kontakt logo1

O nas Historia Parafia św. Michała Archanioła Shape140 Shape143 Shape144 Shape145 Shape153 Trjcawita

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW:

Kościół parafialny:
- dni powszednie godz.: 7.00, 18.00
- niedziele i święta godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 17.00
- święta "zniesione" godz.: 7.00, 10.00, 18.00

Biblioteka Parafialna im. ks. H. Trętowskiego
czynna: środa godz. 16.00 - 17.00
sobota godz. 11.00 - 12.00
(w okresie wakacyjnym nieczynna)

Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 16.06.2019 AD

Shape104

Serdeczne Bóg  zapłać  za złożone podczas tej Mszy św. ofiary na nowe ławki w  czwartym sektorze naszego kościoła parafialnego / na remont dachu kaplicy bytońskiej.

A zaraz  po tej Mszy św. przed kościołem będziemy mieli okazję złożyć ofiarne złotówki na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie, która jest wotum naszego narodu.

Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Dzisiaj na sumie poświęcenie chorągwi procesyjnej dedykowanej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za ofiary na nową chorągiew procesyjną.

ZAPRASZAMY na  nabożeństwa czerwcowe:
- w kościele parafialnym: dzisiaj o 16.30, w dni powszednie o 18.00

Obowiązkowe spotkania z zaliczeniem pierwszego roku fomacji do bierzmowania młodzieży klas siódmych odbędzie się w kościele parafialnym wg następującego planu:
- kl. VIIa - w poniedziałek o 15.30
- kl. VIIb i kl. VII z Bytoni - w środę o  15.30.

Spowiedź z okazji zakończenia roku szkolnego w poniedziałek w kościele parafialnym w poniedziałek o 19.00.

Uroczyste Msze św. na zakończenie roku szkolnego w środę:
- w bytońskiej kaplicy - o 8.00
- w kościele parafialnym - o 8.00
Niech na Mszach św. dziękczynnych nie zabraknie nauczycieli, rodziców dziadków…

Z ok. wspomnienia św. Brata Alberta we wtorek na wieczornej Mszy św. gościć będziemy s. albertynkę z Wejherowa; zaprezentuje film oraz będzie możliwość uczczenia relikwii św. Alberta.

W środę na nowennie do MB Nieustającej Pomocy modlić się będziemy o bezpieczne wakacje dla dzieci i młodzieży naszej parafii.

Próby przygotowujące dzieci starsze i młodsze do procesji Bożego Ciała w poniedziałek, wtorek i środę o 17.15  przy kościele. Zapraszamy dziewczęta i chłopców oraz młodzież.

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.
Jest to uroczystość zobowiązująca do udziału we Mszy św. Sam udział w procesji nie wystarczy!
W Boże Ciało Msza św. w Bytoni już o godz. 7.00, a w kościele parafialnym według planu niedzielnego.
Po sumie (suma o 10.00) wyruszy procesja eucharystyczna na ulice Zblewa, pójdziemy ulicą Kościelną oraz Główną, zatrzymując się przy czterech polowych ołtarzach, przy u rodziny Krzyżyńskich, rodziny Gilla, przy GOK – u  i  u rodziny  Prinz.
Od czwartego ołtarza pójdziemy w kierunku starej plebanii i od starej plebanii do kościoła parafialnego.
Udekorujmy pięknie domy, sklepy, firmy, urzędy na trasie   p r o c e s j i !

Przypomina się, że w czasie procesji nie pali się papierosów, nie je się lodów, cukierków, nie żuje się gumy, nie prowadzi się rozmów, należy wyłączyć telefony komórkowe.
Procesja to czas modlitwy i wspólnotowego wyznania wiary!
Prosimy nie parkować samochodów na trasie procesji.
Kiedy kapłan przechodzi z NAJŚWIĘTSZYM  SAKRAMENTEM należy uklęknąć!
Proszę przygotować baldachim, chorągwie i zadbać by były obnoszone w procesji również w oktawie.

Procesja w oktawie po wieczornej Mszy św. w dni powszednie, a w Bytoni w niedzielę po Mszy św.

W lipcu przyszłego roku przystąpimy do malowania wnętrza kościoła parafialnego.
Wstępny kosztorys malowania opiewa na kwotę ok. 90 tys. złotych. Stąd taca przyszłej  Niedzieli przeznaczona jest na  malowanie naszego kościoła. Ostatnie malowanie to rok 2003.

Nowy numer  Pielgrzyma zechcą prenumeratorzy odbierać po Mszy sw. w zakrystii.
Zapraszamy do stoiska z prasą katolicką  przy ołtarzu św. Antoniego. Tam prosimy nabywać również Pielgrzyma, W rodzinie, Małego pielgrzyma  dla  dzieci, Cuda i łaski, a w środku kościoła Parafianina.

Nierozerwalnym węzłem małżeńskim pragną się połączyć:
- Przemysław Bańkowski, Toruń i Sandra Bąkowska, Zblewo
- Bartosz Sikora i Kaludia Winkelmann, Sumin