Michał Archanioł Ruchy i stowarzyszenia Ogłoszenia Intencje Kontakt logo1

O nas Historia Parafia św. Michała Archanioła Shape140 Shape143 Shape144 Shape145 Shape153 Maryja_maj PLAKAT
s1s
ZAPROSZAMY NA PARAFIALNĄ PIELGRZYMKĘ DO CZECH

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW:

Kościół parafialny:
- dni powszednie godz.: 7.00, 18.00
- niedziele i święta godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 17.00
- święta "zniesione" godz.: 7.00, 10.00, 18.00

Biblioteka Parafialna im. ks. H. Trętowskiego
czynna: środa godz. 16.00 - 17.00
sobota godz. 11.00 - 12.00
(w okresie wakacyjnym nieczynna)

XXVIII niedziela zwykła - 13.10.2019 AD
- XIX Dzień PAPIESKI / dzień fatimski -

Shape104

.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone podczas tej Mszy św. ofiary na  wymianę nagłośnienia w naszym kościele parafialnym / pokrycie kosztów wymiany poszycia dachu bytońskiej kaplicy.

Młodzież przed kościołem kwestuje na Fundację Nowego Tysiąclecia. Włączmy się ofiarnie w budowanie żywego pomnika św. Jana Pawła II jakim jest wspieranie edukacji uzdolnionej młodzieży.

W środę na nowennie do MB Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w intencji wszystkich pracowników służby zdrowia z ok. zbliżającego się dnia św. Łukasza Ewangelisty, który jest patronem służby zdrowia.

W środę – w  41. rocz. wyboru Jana Pawła  II, ulicami Zblewa przejdzie procesja różańcowa. Procesja wyruszy po Mszy św. wieczornej i pójdziemy jak zawsze ul. Kościelną i Główną. Przy straży pożarnej skręcimy w kierunku  starej plebanii i kierować się będziemy w kierunku kościoła. Na trasie procesji  w oknach zapalmy świece i inne światła.
Na procesję zabierzmy również znicze, które po  nabożeństwie zostawimy przy pomniku Królowej Polski i św. Jana Pawła II.
W środę zatem nie będzie nabożeństw różańcowych o 16.30 i 17.30.

ZAPRASZAMY na wspólne nabożeństwa różańcowe.
- w kościele parafialnym:
  - dzisiaj - o 16.00
  - w dni powszednie – dzieci, od poniedziałku do piątku - o 16.30 – z wyłączeniem środy - młodzież i dorośli - o 6.30 i 17.30 – z wyłączeniem środy
- w bytońskiej kaplicy:
  - dzisiaj - o 11.00
  - w dni powszednie - o 18.00

W przyszłą niedzielę gościć będziemy świeckiego misjonarza pracującego na Madagaskarze. Podzieli się z nami doświadczeniami misyjnymi. A po Mszach św, przed kościołem będziemy mieli okazję wesprzeć materialne pracę misyjna.

Przyszła niedziela to Niedziela  Misyjna. Stąd taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na misje.

Okazja do spowiedzi w dni powszednie  20 minut przed ranną i wieczorną Mszą św.

Zapraszamy do stoiska z prasą katolicką przy ołtarzu św. Antoniego. Tam prosimy nabywać W rodzinie, Małego Pielgrzyma dla dzieci, a w środku kościoła kolejny numer Parafianina.

Sołectwo Cis zaprasza na uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika poświęconego zamordowanym i poległym mieszkańcom Cisa podczas drugiej wojny światowej.
Uroczystość w sobotę o 12.00 w centrum Cisa, przy Krzyżu.

REKOLEKCJE dla rozpoczynających przygotowania do bierzmowania, czyli klas siódmych, rozpoczną się w piątek o 17.30 i trwać będą do 19.30, a w sobotę od 9.00 do 15.30.
Do naszych kandydatów dołączą kandydaci z Borzechowa, Kleszczewa, Pinczyna. Rekolekcje odbywać się Sali GOK-u.

W Biurze Parafialnym przyjmuje się wypominki za zmarłych jednorazowe i roczne oraz na wspólną Mszę św. która celebrowana będzie w Dzień Zaduszny o 10.00.

Serdeczne  Bóg zapłać:
- róży różańcowej pw. św. Wojciecha, pielgrzymom niedawnej pielgrzymki na Jasną Górę, rodzinie z Białachowa za ofiary na nową chorągiew procesyjną dedykowaną św. Michałowi Archaniołowi