Michał Archanioł Ruchy i stowarzyszenia Ogłoszenia Intencje Kontakt logo1

O nas Historia Parafia św. Michała Archanioła Shape140 Shape143 Shape144 Shape145 Shape153 TS

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW:

Kościół parafialny:
- dni powszednie godz.: 7.00, 17.00
- niedziele i święta godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 17.00
- święta "zniesione" godz.: 7.00, 10.00, 17.00

Biblioteka Parafialna im. ks. H. Trętowskiego
czynna: środa godz. 16.00 - 17.00
sobota godz. 11.00 - 12.00
(w okresie wakacyjnym nieczynna)

Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 27.05.2018 AD

Shape104

Serdeczne Bóg  zapłać  za złożone podczas tej Mszy św. ofiary na nowe ławki w trzecim sektorze naszego kościoła parafialnego / na remont dachu kaplicy bytońskiej.

A zaraz  po tej Mszy św. przed kościołem, by dać okazję wielu, będziemy mieli okazję złożyć ofiarne złotówki  na pokrycie kosztów nowego nagrobka ks. prob. Mieczysława Zalewskiego.

Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

ZAPRASZAMY na nabożeństwa majowe:
- w kościele parafialnym: dzisiaj o 16.30, w dni powszednie o 18.00
- w bytońskiej kaplicy - w dni powszednie o 18.00.

W środę na nowennie do MB Nieustającej Pomocy modlić się będziemy o wzrost pobożności eucharystycznej w rodzinach naszej parafii.

Próby przygotowujące dzieci starsze i młodsze do procesji Bożego Ciała w poniedziałek, wtorek i środę o 17.00 przy kościele. Zapraszamy dziewczęta i chłopców.

Zbiórka  ministrantów i lektorów w środę  po wieczornej Mszy św. w kościele.

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.
Jest to uroczystość zobowiązująca do udziału we Mszy św. Sam udział w procesji nie wystarczy!
W Boże Ciało Msza św. w Bytoni już o godz. 7.00, a w kościele parafialnym według planu niedzielnego.
Po sumie (suma o 10.00) wyruszy procesja eucharystyczna na ulice Zblewa, pójdziemy ulicą  Kościelną oraz Główną, zatrzymując się przy czterech polowych ołtarzach, przy b. aptece, u rodziny Krzyżyńskich, przy GOK–u i u rodziny Prinz.
Od czwartego ołtarza pójdziemy w kierunku starej plebanii i od starej plebanii do kościoła parafialnego.
Udekorujmy pięknie domy, sklepy, firmy, urzędy na trasie p r o c e s j i !
Przypomina się, że w czasie procesji nie pali się papierosów, nie je się lodów, cukierków, nie żuje się gumy, nie prowadzi się rozmów, należy wyłączyć telefony komórkowe.
Procesja to czas modlitwy i wspólnotowego wyznania wiary!
Prosimy nie parkować samochodów na trasie procesji.
Kiedy kapłan przechodzi z NAJŚWIĘTSZYM  SAKRAMENTEM należy uklęknąć!
Proszę przygotować baldachim, chorągwie i zadbać by były obnoszone w procesji również w oktawie.

Procesja w oktawie po wieczornej Mszy św. w dni powszednie, a w Bytoni w niedzielę po Mszy św.

I piątek – spowiedź w kościele parafialnym od 16.00.

I sobota - po rannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej.

12.Katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w przyszłą niedzielę na sumie przyjmą Chrzest, w sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele.

CHORYCH ks. Piotr odwiedzi w swoim rejonie w piątek od  19.00.

Od piątku nabożeństwa czerwcowe czyli do Serca Pana Jezusa w łączności z wieczorną Mszą świętą.

W przyszłą niedzielę PEREGRYNACJA figury MATKI Bożej Piaseckiej.
Rankiem o godz. 6.40 zgromadzimy się przy pomniku Królowej Polski na nabożeństwie oczekiwania. Po przybyciu FIGURY ok. godz. 7.00, procesja do kościoła parafialnego.
W procesji za krzyżem procesyjnym a przed Figurą czwórkami wierni ze świecami, za nimi ministranci, kapłani, Figura Pani Piaseckiej, za Figura pozostali wierni. P wejściu do kościoła powitanie Matki Bożej przez dzieci, młodzież, rodziny. Msze św. według planu niedzielnego.
Po sumie czuwania indywidualne, o 16.00 zgromadzą się przedstawiciele parafii dekanatu.
O 17.00 Msza św. koncelebrowana przez kapłanów dekanatu. Po  Mszy św. Akt  Zawierzenia Dekanatu Zblewskiego Pani Piaseckiej i wyprowadzenie FIGURY do samochodu kaplicy.
Podczas peregrynacji będzie możliwość zakupu pamiątek, modlitewników piaseckich oraz zaopatrzyć się w cudowną wodę z piaseckiej studzienki.

Zapraszamy do stoiska z prasą katolicką  przy ołtarzu św. Antoniego. Tam prosimy nabywać W rodzinie, Małego pielgrzyma  dla  dzieci, Cuda i łaski  oraz inne tytuły katolickie.

Serdeczne  Bóg zapłać  wszystkim, którzy włączyli się w całodobowe Jerycho Różańcowe.