Michał Archanioł Ruchy i stowarzyszenia Ogłoszenia Intencje Kontakt logo1

O nas Historia Parafia św. Michała Archanioła Shape140 Shape143 Shape144 Shape145 Shape153
knot2 knot1 advent

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW:

Kościół parafialny:
- dni powszednie godz.: 7.00, 17.00
- niedziele i święta godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 17.00
- święta "zniesione" godz.: 7.00, 10.00, 17.00

Biblioteka Parafialna im. ks. H. Trętowskiego
czynna: środa godz. 16.00 - 17.00
sobota godz. 11.00 - 12.00
(w okresie wakacyjnym nieczynna)

II niedziela ADWENTU - 09.12.2018 AD

Shape104

Serdeczne  Bóg zapłać  za złożone podczas tej Mszy św. ofiary na rzecz Stolicy Apostolskiej.

Zaraz po tej Mszy św. przed kościołem będziemy mieli okazję złożyć ofiarne złotówki na pomoc katolikom na dawnych kresach Rzeczypospolitej. Niech to będzie nasz adwentowy dobry uczynek.

Zapraszamy na RORATY od poniedziałku do piątku  rano o 7.00. Na adwentową liturgię oczekiwania  zapraszamy całe rodziny, wszystkie pokolenia.
Dzieci zechcą na roraty przynosić  lampiony.

W środę na nowennie do MB Nieustającej Pomocy modlić się będziemy za Polaków mieszkających na Wschodzie.

Spotkanie Akcji Katolickiej w piątek po wieczornej Mszy św. w górnych salach parafialnych.

Spotkanie adwentowo – opłatkowe róż różańcowych i czcicieli Bożego Serca w przyszłą niedzielę o 14.30 w zblewskim Gminnym Ośrodku Kultury.

Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na nowe, większe tabernakulum. Dotychczasowe jest zbyt małe i szwankuje system zamykania. Liczymy na pozytywną odpowiedź. Niech to będzie prezent bożonarodzeniowy dla naszego kościoła parafialnego.

Nierozerwalnym węzłem małżeńskim pragną się połączyć:
- Radosław Podwojski, Pinczyn i Karolina Rogaczewska, Miradowo

Spowiedź bożonarodzeniowa z posługą kapłanów dekanatu będzie tradycyjnie w sobotę przed IV niedzielą Adwentu.

Kartki na życzenia bożonarodzeniowe możemy nabyć u przedstawicieli Akcji Katolickiej w środku kościoła. Cena pocztówki  – 2.50 zł.

Serdeczne Bóg zapłać służbie liturgicznej ołtarza, chórowi parafialnemu  za współtworzenie liturgii odpustu ku czci św. Mikołaja Bpa.

Zapraszamy do stoiska z prasą katolicką przy ołtarzu św. Antoniego, tam prosimy nabywać Małego Pielgrzyma dla dzieci, W rodzinie  oraz  inne tytuły katolickie. A pod chórem tygodniowy numer Parafianina. Życzymy miłej lektury w adwentowe wieczory.

Bożonarodzeniowe świece Caritas prosimy nabywać przy ołtarzu Najświętszego Serca Jezusowego. Ofiara minimalna za świecę – 8 złotych.

Zachęcamy w Adwencie do codziennej modlitwy Anioł Pański.

Po świętach rozpoczniemy doroczną kolędę. By ułatwić kolędową logistykę prosimy, by rodziny, które przybyły na teren naszej parafii lub zmieniły adres w ramach naszej parafii, by zechciały o tym poinformować w Biurze Parafialnym. Rodziny pragnące poświęcić nowy dom przy okazji kolędy zechcą również o tym poinformować w Biurze Parafialnym.