cgynw Michał Archanioł Ruchy i stowarzyszenia Ogłoszenia Intencje Kontakt logo1

O nas Historia Parafia św. Michała Archanioła Shape140 Shape143 Shape144 Shape145 Shape153

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW:

Kościół parafialny:
- dni powszednie godz.: 7.00, 17.00
- niedziele i święta godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 17.00
- święta "zniesione" godz.: 7.00, 10.00, 17.00

Biblioteka Parafialna im. ks. H. Trętowskiego
czynna: środa godz. 16.00 - 17.00
sobota godz. 11.00 - 12.00
(w okresie wakacyjnym nieczynna)

Niedziela Zmartwychwstania - 21.04.2019 AD

Shape104

Dzisiaj i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę. W II święto taca tradycyjnie przeznaczona jest  na  Katolicki Uniwersytet Lubelski  Jana Pawła II.

Wyjazd autokarem do Gniezna celem odbioru relikwii św. Wojciecha dla naszego kościoła parafialnego, we wtorek o 6.45 sprzed plebanii.

We wtorek z powodu pielgrzymki do Gniezna nie będzie rannej Mszy św.

W środę na nowennie do MBNP modlić się będziemy o trwanie w radości paschalnej dla naszych rodzin.

PROCESJA błagalna  o urodzaje z ok. św. Marka w czwartek rano o 7.00.

Spotkanie uczestników tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej i z lat minionych w  czwartek o 19.00 w dolnej sali parafialnej, Zapraszamy!

W czwartek I spowiedź dzieci klas trzecich podstawówki wg następującego planu:
- kl. III a – o 17.00; kl. III b – o 17.30.
W domu dzieci przy pomocy rodziców przeprowadzą rachunek sumienia, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy, i tak przygotowane z modlitewnikiem w dłoni, w odświętnym ubiorze przybędą do kościoła na wyznaczoną godzinę.

W piątek w oktawie uroczystości Wielkanocy, czyli w najbliższy piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

Nowenna do Miłosierdzia Bożego 10 minut przed wieczorną Mszą św. Najbliższa niedziela to Święto MIŁOSIERDZIA Bożego.

W przyszłą niedzielę również uroczystość wprowadzenia relikwii św. Wojciecha do naszego kościoła parafialnego. O godz. 9.45 zgromadzimy się przy pomniku Królowej Polski i stamtąd ruszy orszak z relikwiami Świętego Męczennika do kościoła.

W przyszłą niedzielę przed kościołami zbiórka do puszek na cele charytatywne z okazji Niedzieli Miłosierdzia.

Okazja do spowiedzi w dni powszednie 20 minut przed ranną i wieczorną Mszą św.
Czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa w tym roku do 16 CZERWCA.

Świąteczny numer Pielgrzyma zechcą prenumeratorzy odbierać po Mszy św. w zakrystii.
Zapraszamy  do stoiska z prasą katolicką przy ołtarzu św. Antoniego. Tam prosimy nabywać również Pielgrzyma, Małego Pielgrzyma dla dzieci, W rodzinie, a w środku kościoła Parafianina.

Serdeczne Bóg zapłać:
- Katechetkom: p. Beacie i p. Joannie, p. Krzysztofowi Kośnik, ks. Pawłowi i wszystkim którzy z nimi współpracowali, za przygotowanie pięknych dekoracji Grobu Bożego i tzw. ciemnicy,
- chórowi parafialnemu, służbie liturgicznej ołtarza, młodzieży, studentom za współtworzenie pięknej liturgii paschalnej,
- strażakom i młodzieżówce strażackiej za honorową wartę przy Grobie Bożym,
- rodzinom za ofiary w skarbonkach Caritas, które przeznaczone będą na leczenie przewlekle chorych dzieci i dorosłych,
- za ofiary na kwiaty i na przepiękną dekorację Grobu Bożego,
- za ofiary na utrzymanie bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie i chrześcijan mieszkających w Ziemi Świętej,
- za zapalone znicze na  grobach kapłańskich z okazji Wielkiego Czwartku,
- za wiosenne porządki wokół Krzyży i kapliczek przydrożnych oraz przy kamieniu dedykowanemu Kapłanom Męczennikom na dziedzińcu przykościelnym
- Katolickie Stowarzyszenia Młodzieży i bytońscy harcerze za datki składane przy nabywaniu palm w Niedzielę Palmową
- róży różańcowej pw. MB Niepokalanej i Akcji Katolickiej za ofiarę na sprowadzenie relikwii św. Wojciecha

Ponownie przypominamy siedzącym w ławkach, by nie trzymać nóg na klęczniku. Nogi należy trzymać na podłodze.