Jezus Michał Archanioł Ruchy i stowarzyszenia Ogłoszenia Intencje Kontakt logo1

O nas Historia Parafia św. Michała Archanioła Shape140 Shape143 Shape144 Shape145 Shape153

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW:

Kościół parafialny:
- dni powszednie godz.: 7.00, 17.00
- niedziele i święta godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 17.00
- święta "zniesione" godz.: 7.00, 10.00, 17.00

Biblioteka Parafialna im. ks. H. Trętowskiego
czynna: środa godz. 16.00 - 17.00
sobota godz. 11.00 - 12.00
(w okresie wakacyjnym nieczynna)

I niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2018 AD

Shape104

Poświęcenie modlitewników dzieci klas trzecich podstawówki  dzisiaj na Mszy św. o 8.30.

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – dzisiaj o 16.00 w kościele parafialnym.

W środę na nowennie do MBNP modlić się będziemy o trzeźwość w rodzinach naszej parafii.

ZAPRASZAMY na nabożeństwa Drogi krzyżowej:
- w bytońskiej kaplicy – w czwartek o 16.30
- w kościele parafialnym – w piątek – dzieci o 16.30 (dzieci przynoszą krzyżyki), młodzież i dorośli o 17.30.

Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach – nie tylko w Wielkim Poście –  można uzyskać odpust zupełny.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Miłosierdzia Bożego – w dni powszednie 10 minut przed wieczorną Mszą św., w piątek przed Drogą krzyżową, a w niedzielę przed sumą. Modlitwie przewodniczy Akcja Katolicka.

W obliczu tragicznego przedłużania się sytuacji konfliktów w różnych częściach świata, papież Franciszek wzywa cały Kościół, aby piątek – 23 lutego – był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Sudanie Południowym.

W przyszłą niedzielę przed kościołami  zbiórka dla puszek na pomoc materialną dla polskich misjonarzy. Niech to będzie nasz wielkopostny dobry uczynek!

Nierozerwalnym węzłem małżeńskim pragną się połączyć:
- Łukasz Kotlenga, Cieciorka i Mariola Dolna, Pinczyn
- Jan Wildman i Malwina Grabowska, oboje ze Zblewa

Trwa już czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Okazja do spowiedzi w dni powszednie 20 minut przed ranną i wieczorną Mszą św.

Zapraszamy do stoiska z  prasą katolicką przy ołtarzu św. Antoniego. Tam prosimy nabywać Małego Pielgrzyma  dla dzieci, Naszą arkę, W rodzinie oraz inne tytuły katolickie.

Pamiętajmy, by w Wielkim Poście do codziennych modlitw dodawać aklamację Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami !

W piątek po przyjęciu Komunii św. i odmówienie przed wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu… można uzyskać odpust zupełny.

Ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Bożego prosimy składać do skarbony umieszczonej w środku kościoła.

KATECHEZY przedmałżeńskie (tzw.kurs przedmałżeński) rozpoczną się dzisiaj (w niedzielę) w parafii Chrystusa Króla w Starogardzie Gd. na Przylesiu o godz. 16.45.

Serdeczne Bóg zapłać:
- Zblewskiemu Szkolnemu Kołu Caritas, pod kierunkiem katechetki Joanny Makowskiej za upominki pełne witamin i serca dla chorych naszej parafii z listy I czwartku i I piątku, z ok. Światowego Dnia Chorego
- zblewskim pszczelarzom za woskowy paschał na tegoroczną Wielkanoc.

Próba chóru parafialnego w czwartek o 19.00 w starej plebanii. Na próbę zapraszamy nowych, chętnych śpiewaków, Panie, Panów, w różnym wieku, również młodzież.

Oo. Werbiści na cele misyjne zbierają niepotrzebne klucze od drzwi, mebli, kłódek. Nieużywane klucze prosimy przynosić do kościoła i złożyć do pudła przy ołtarzu      Najświętszego Serca Pana Jezusa.