Michał Archanioł Ruchy i stowarzyszenia Ogłoszenia Intencje Kontakt logo1

O nas Historia Parafia św. Michała Archanioła Shape140 Shape143 Shape144 Shape145 Shape153

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW:

Kościół parafialny:
- dni powszednie godz.: 7.00, 17.00
- niedziele i święta godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 17.00
- święta "zniesione" godz.: 7.00, 10.00, 17.00

Biblioteka Parafialna im. ks. H. Trętowskiego
czynna: środa godz. 16.00 - 17.00
sobota godz. 11.00 - 12.00
(w okresie wakacyjnym nieczynna)

XXXIII niedziela zwykła - 19.11.2017 AD

Shape104

Serdeczne Bóg zapłać za złożone podczas tej Mszy św. ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

Wspólna modlitwa różańcowa codziennie rano o 6.30. Zapraszamy!

W środę – 22 listopada – liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, Patronki śpiewu i  muzyki kościelnej, również naszego chóru parafialnego. Stąd w środę na nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy i Mszę św. o 17.00 celebrować będziemy w intencji naszego chóru parafialnego, dziecięcych grup śpiewaczych, ich dyrygentów oraz byłych chórzystów. Zapraszamy!

Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na nowe ławki w trzecim sektorze naszego kościoła parafialnego.

Okazja do spowiedzi w dni powszednie 20 minut przed ranną i popołudniową Mszą św.

W przyszłą niedzielę świętować będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu przed  I niedzielą ADWENTU przypada w tym roku 01 i 02 grudnia.

Przypominamy rodzicom dzieci klas trzecich podstawówki o pilnym dostarczeniu metryk chrztu.

W czwartek przeżywaliśmy z wielkim powodzeniem wizytację kanoniczną, którą przeprowadził biskup Wiesław Śmigiel, biskup toruński nominat.
Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy natrudzili się przygotowując liczne punkty wizytacji kanonicznej. Ks. Biskup wysoko ocenił duszpasterstwo w naszej parafii, wielość inwestycji, wzorcowo prowadzoną administrację.

Nowy numer Pielgrzyma zechcą prenumeratorzy odbierać po Mszy św. w zakrystii.
Zapraszamy  do stoiska z prasą katolicką przy ołtarzu św. Antoniego. Tam prosimy nabywać również Pielgrzyma, W rodzinie, Cuda i łaski (3,50), Małego Pielgrzyma dla  dzieci z płytą (3,90 zł), Naszą arkę. Zapraszamy do lektury!
A w środku kościoła możemy nabywać kalendarze ścienne maryjne na 2018 rok. Cena małego kalendarza – 3,00 zł, dużego - 7,00 złotych.

Bożonarodzeniowe świece Caritas prosimy nabywać przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.
Cena minimalna świecy - 8,00 złotych.